- Ами половината време бях на морето.
- А другата половина?
- В кожно - венерическия диспансер.
Крайморски ресторант, вечер, пиан-залиан отива да пикае. Влязал до крьста в морето, извадил го, изпикал се и закопчал в дюкяна си паламуд. След половин час тръгва да пикае на пясака, отваря дюкяна пал...
- Ако имах власт, щях да наредя да хвърлят всички бутилки с алкохол в морето! - Въздържател ли сте? - Не, водолаз!
Баща и син: - Татко... Тихият Океан непрекъснато ли е тих? През целия ден?! - Не можеш ли да ме попиташ нещо по-умно бе, моето момче?! - Добре! От какво е умряло "Мъртво Море?!"
Човек най-често се дави в морето на незнанието
- Как изкара отпуската? - Ами половината време бях на морето. - А другата половина? - В кожно - венерическия диспансер.