- Ти ли го казваш или водката?
- Аз на водката…
Попитали радио Ереван: - Какво разбират руснаците под бизнес? - Да откраднеш кашон с водка, водката да се излее, бутилките да се върнат и парите да се изпият.
Заекът и вълкът имали една бутилка водка. Решили да си избиват зъбите. Който избие повече зъби на другия, той ще изпие бутилката. Засилва се заекът. Бууум! Вълкът пада по гръб. - Колко? - Сссеее...
- Пешо, знаеш ли, че във водката има много калории?! - Не! Тогава да вземем втората за мезе!
Съпруга обвинява мъжа си: - Скъпи, след осем чашки започваш да ставаш дразнещ и противен! - Слънчице, но аз пия минерална вода! - Да, но аз - водка!
Червеното вино е полезно за здравето. А здравето е нужно, за да се пие водка.