Ченгето започва да пита:
- Такаам... Не работим значи.
- Ами да.
- И държавни пари харчим...
- Ъхъм.
- Та студенти сме казваш...
- Извинявам се, ама само аз съм студент.
- Ванка, дължиш ми един лев. - А не искаш ли да ти докарам момиче за тези пари? - Ама как, за цял лев? - Такава ще ти докарам, че и ресто ще ти остане...
Разговор между пияници: - Ако цената на ракията стане колкото цената на палтата какво ще си купиш ракия или палто? - Ракия, разбира се! Да не съм луд да давам толкова много пари за едно палто.
- Какво работи баща ти? - Всъщност не знам, понякога мисля, че е месар, понякога, че е счетоводител. - Как така? - Ами случва се вечер да го видя да точи един нож, а сутрин да брои пари.
Две приятелки си говорят: - Твоя приятел наистина ли е толкова богат, колкото разправят? - Да, излизаме вече година, а той още има пари.
В автобуса: - Извинете, ще затворите ли прозореца, че ми духа? - Хората за духане пари дават, а на вас ви е без пари и се оплаквате?!