Спрял на първата отсечка - опънал я, тя не възразила… и така на следващите 2 пресечки и една отбивка, по едно време мъжът я попитал:
- Абе извинявай - аз не те питах. Накъде си тръгнала?
- Еми ако ми издържи г*зът, до Пловдив…
Полицията разпръсна г*й парада в София. Двете страни се обиждаха с едни и същи думи.
- Тате, кое е по-далеч - Париж или Луната? - Не ме тормози с глупави въпроси, моето момче... Иди до прозореца... Луната виждаш ли я? - Да. - А Париж!?
Лондон. Клиент оглежда книги в книжарница. Продавача: - Оруел? Чели ли сте го? - Аз съм от Русия. Аз това съм го виждал!
Резултати от проведена анкета сред учителите с въпрос: "За какво мечтаете?" Над 85 процента са отговорили: "За заплата на ватман в София".
Седи на перона на Централна гара едно цигане и досажда с въпросите си на заминаващите: - Чичо, ти за къде заминаваш? - За Пловдив - Е, у 10:30 фащаш влаку и тупа, тупа, та там. - Чичо, ти...